Madárkórház Alapítvány

Madárkórház Alapítvány

A fiókamentés tudománya

2019. május 19. - Madárkórház

A fészkéből kiesett fióka mondhatni a klasszikus esete annak, amikor egy kismadár emberi segítségre szorul. Általában viharok után, ragadozók támadását követően, a fészkelőhely, vagy fészek sérülését követően találkozhatunk elárvult fiókákkal a földön. Sajnos a madarat megtaláló emberek nem minden…

Tovább

Áramütések apropóján

A minap a híradásokban is megjelent, hogy az MME közzétette az áramütés miatt egy év alatt a hatósághoz bejelentett védett madarakat ért esetek számát. Ez a meghirdetett önkéntes, lakossági adatgyűjtés szerint 788 eset, mely igazolt és bekerült a nyilvántartásokba. A talált 15 faj 60 %-át a fehér…

Tovább

Újabb eredmények a sasmérgezés terén

Ezzel a címmel tartottam előadást a FeHoVa-n immár 10 éve, a vadászok felkérésére. 2009-ben végeztük el az Állatorvostudományi Egyetem (akkor még SzIE, Állatorvostudományi Kar)   Gyógyszertani és Toxikológiai Tanszékével együtt azt a kísérletet, melyben bebizonyosodott, hogy a természeti-,…

Tovább

Féllábú és félcsőrű gólya állt párba

Emlékeznek még Csőrösre? Épp tíz éve, 2009-óta lakója kórházunknak. Egy baleset következtében vesztette el felső csőrkáváját. Valamibe beleakadhatott, és letört. Többször is kapott már műcsőrt, melyet elfogadott. Evett, ivott, kelepelt vele. A Pusztadoktor Magazin 2009 októberi számában olvashattak…

Tovább

Természetes versengés

[caption id="attachment_8035" align="alignleft" width="200"] Fotó: Konyhás István[/caption] Nagyon nagy a verseny. Mindenhol. Tulajdonképpen mi is így kezdjük az életünket, egy nagy versenyfutással, még embrió korunkban, aztán folytatjuk az óvodában, az iskolában, a sportban, a munkahelyen, a…

Tovább
süti beállítások módosítása